لبخندی به پهنای قـــــــاره

NDEB

صفر تا صد معادل سازی آزمون های دندان پزشکی کانادا NDEB

همین الان با مشاورین ما تماس بگیر و از شرایط با خبر شو

لبخندی به پهنای قـــــــاره

رویای زندگی و کار در کانادا به عنوان یک دندانپزشک را در آغوش بگیرید!

مدرک NDEB 2024; آزمون پذیرش دندانپزشکان کانادا

NDEB و فرآیند تطبیق مدارک دندانپزشکان در کانادا

اگر دندانپزشک هستید و مدرک خود را از دانشگاه های ایران و یا هر دانشگاهی به جز کانادا و آمریکا گرفته اید، باید برای کار در کشور کانادا مدرک NDEB را داشته باشید. NDEB یا The National Dental Examining Board of Canada سازمانی است که مسئولیت بررسی صلاحیت دندانپزشکان متقاضی کار در کانادا را دارد. ایران آکسفورد مرکز تخصصی مهاجرت دندانپزشکان در ایران، به بررسی کامل این آزمون برای متقاضیان می نماید.

NDEB Exam

مدرک NDEB چیست؟

برای کار به عنوان یک دندانپزشک در کانادا وقتی مدرکتان را از دانشگاه های کانادا نگرفته اید شما باید دو مدرک داشته باشید:

یک مدرک BDS/DDS/DMD (اگر از ایران مدرک دندانپزشکی گرفته باشید این مدارک را دارید)

و

مدرک NDEB

مدرک NDEB برای تمامی ایالت های کانادا الزامی است و یک قانون سراسری است و شامل قوانین ایالتی نمی شود.

توجه داشته باشید NDEB جایگزین مدرک زبان شما نخواهد شد و شما باید در آزمون آیلتس یا OET برای دریافت ویزا شرکت کنید. برای دندانپزشکان آزمون OET بسیار گزینه بهتری است. برای دیدن اطلاعات امتحان OET کلیک کنید.

گرفتن مدرک NDEB چه مراحلی دارد؟

  1. NDEB Virtual OSCE

در ابتدا باید در آزمون NDEB Virtual OSCE  شرکت کنید.  این آزمون به مهارت های شما در حل مسئله و تصمیم گیری می پردازد. مفاد این امتحان به بررسی دانش و مهارت های شما برای شروع شغل دندانپزشکی در کانادا مربوط می شود.

۲٫ NDEB Certification

این مدرک به کسانی که اعطا می شود که بتوانند بخش نوشتاری آزمون و NDEB Virtual OSCE را تمام کنند. زمانی که این مدرک را دریافت کنید نام شما در سیستم کانادا ثبت می شود و همچنین یک مدرک به صورت کاغذی برای شما ارسال می شود.

۳٫ Provincial Licensure

برای شروع کار در کانادا شما باید بتوانید با Dental Regulatory Authority (DRA) استانی که در کانادا می خواهید کار کنید ارتباط بگیرید تا از موارد مورد نیاز هر استان هم مطلع شوید.

روند تطبیق مدرک

Assessment of Fundamental Knowledge (AFK)

این آزمون دارای ۲۰۰ سوال می باشد که به صورت چند گزینه ای است و در دو بخش می باشد که برای هر بخش دو ساعت وقت دارید. این آزمون به دو صورت می باشد; کامپیوتری و به صورت کاغذی.

برای قبولی در آزمون باید نمره ۷۵ از کل نمره را دریافت کنید.

شما تنها می توانید سه بار در این آزمون شرکت کنید و بیشتر از  بار دیگر حق اجازه شرکت در این آزمون را ندارید.

در صورت نیاز به اطلاعات در مورد ثبت نام و موارد دیگر آزمون و برای مشاوره تخصصی NDEB و مهاجرت داندانپزشکان به کانادا با شماره های موسسه ایران آکسفورد تماس بگیرید.

Assessment Of Clinical Judgment (ACJ)

در این بخش توانایی شما در تشخیص و تصمیم گیری بالینی به همراه تعیین دانش شما در رادیولوژی فک و صورت و توانایی تحلیل و تشخیص عکس های رادیولوژی مورد بررسی قرار می گیرد.

این امتحان ۵٫۵ ساعت طول می کشد و ۳۰ دقیقه وقت استراحت در بین ازمون به شما داده می شود. ACJ دارای ۱۲۰-۱۵۰ سوال چند گزینه ای می باشد.

چطور برای فرآیند مطابق سازی مدارک اقدام کنیم؟

در ابتدا باید فرم Application را پر کنید و مدارک مورد نیاز را به سایت NDEB ارسال نمایید.

برای اینکه بدانید چه مدارکی لازم دارید حتما با مشاورین ایران آکسفورد تماس بگیرید.

  1. باید یک اکانت NDEBConnect بسازید.
  2. مدارک را ارسال نمایید.
  3. وقتی این مراحل را طی کردید مرحله راستی آزمایی مدارک شروع می شود و در طی دو مرحله انجام می شود.

نمره قبولی در آزمون NDEB

نمره قبولی در این آزمون حد نصابی است و در صورت کسب حد نصاب شما آزمون را پاس کرده اید. این به این معنی است که حداقل نمره اکتسابی باید ۷۵ باشد. حد نصاب ۷۵ نمره توسط هیئتی از دندانپزشکان در سراسر کانادا برای هر آزمون به صورت جداگانه بررسی و اعلام می شود. البته این به این معنی نیست که شما مثلا از ۱۰۰ سوال باید ۷۵ سوال را پاسخ دهید، بلکه بسته به سخت یا آسان بودن تست و تصمیم هیئت دندانپزشکان حداقل برای هر آزمون اعلام می شود.

به این مثال توجه کنید تا بهتر نمره قبولی در آزمون برایتان مشخص شود. تصور کنید که هیئت منتخب دندانپزشکان حد نصاب ۵۵% را برای قبولی مناسب بدانند، اگر شخصی در امتحان به حد نصاب ۵۵% دست پیدا کند پس حداقل نمره ۷۵ را در آزمون کسب کرده است.

سوالات متداول

آیا بخش نوشتاری آزمون NDEB و NDEB Virtual OSCE را می توان همزمان امتحان داد؟

این دو بخش باید با هم امتحان داده شوند و اگر شما در یکی از این امتحان ها نمره مورد نظر را دریافت نکنید می توانید تنها در همان آزمون برای نمره قبولی ثبت نام کنید.

اشتراک گذاری در :

ثبت درخواست

مشاورین ما آماده راهنمایی وپاسخگویی به سوالات شما هستن

دِنت ایمیگرِیشِن

dentimmigration@

شرکت مشاوره مهاجرتی دِنت ایمیگرِیشِن با سالها تجربه در زمینه مهاجرت متخصصان به کانادا، مسیری روشن و هموار را برای تحقق این آرزو به شما نشان می‌دهد. ما با ارائه خدمات تخصصی مشاوره دندانپزشکان به کانادا، در تمام مراحل مهاجرت همراه شما خواهیم بود.

  • 213 پست ها
  • 423 دنبال کنندگان
  • 213 دنبال کردن